03.04.2018

Twierdził, że ojciec jest… demonem zła

Mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu lublinieckiego, zaniepokojony irracjonalnym zachowaniem syna, poprosił o pomoc lublinieckich policjantów. Podczas interwencji okazało się, że chory mężczyzna zamiast leków przepisanych przez lekarza, zażywał niewiadomego pochodzenia medykamenty z logo Myszki Miki, zawierające substancje zakazane.

Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mężczyzna, który poprosił o interwencję w związku z podejrzanym zachowaniem syna. Pod wskazany adres natychmiast wyruszył patrol. W rozmowie z mundurowymi 41-letni syn zgłaszającego był silnie pobudzony, opowiadał o kosmitach, a swojego ojca określił mianem demona zła. Podczas interwencji policjanci ustalili, że 41-latek leczy się psychiatrycznie i powinien przyjmować stosowne leki. Poproszony o pokazanie medykamentów wskazał miejsce w szafce. Okazało się jednak, że mężczyzna owszem zażywa tabletki, ale… z logo Myszki Miki, których nie kupuje w aptece. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i zabezpieczyli pigułki. Z wstępnych ustaleń wynika, że są to środki odurzające znajdujące się na liście substancji zakazanych. Mężczyzna, wobec którego przeprowadzono interwencję, trafił pod opiekę lekarzy, a zabezpieczone specyfiki zbadają policyjni eksperci. Śledczy ustalają dystrybutora tych środków.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły