Twierdziła, że jest policjantką…

12.03.2019

Twierdziła, że jest policjantką…

W ręce częstochowskich policjantów wpadła mieszkanka Świętochłowic, która wraz ze wspólnikami wyłudziła od częstochowianki ponad 20 tysięcy złotych. Tym razem oszuści podawali się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pod koniec stycznia policjanci przyjęli zgłoszenie od 66-letniej mieszkanki Częstochowy o oszustwie. Na jej stacjonarny numer telefonu zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjant z CBŚP w Katowicach. Dzwoniący poinformował kobietę, że bierze ona udział w tajnej akcji policyjnej. Oszust kolejno instruował kobietę, co ma robić, by pomóc w schwytaniu rzekomych przestępców. Obiecał jej także nagrodę za współpracę.

Kobieta wypłaciła pieniądze z lokaty. Na dodatek wzięła kredyt. W efekcie straciła ponad 20 tys. zł. W sprawę oszustwa zamieszana była 44-letnia mieszkanka Świętochłowic, która odebrała część pieniędzy z jednego z urzędów pocztowych. Kobieta została doprowadzona do sądu z prokuratorskim wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do zastosowania względem zatrzymanej żadnego środka zapobiegawczego. Za oszustwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły