13.03.2018

Twierdzili, że córka miała wypadek…

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłudził od mieszkanki Lublińca 44-latek z Rudy Śląskiej. Oszust trafił do policyjnego aresztu, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Pod koniec października ubiegłego roku z 74-letnią mieszkanką Lublińca telefonicznie skontaktował się mężczyzna, informując o wypadku córki. Słysząc w słuchawce głos płaczącej kobiety, 74-latka była przekonana, że rozmawia z córką, która prosi o pomoc. Kobieta oświadczyła, że była uczestnikiem wypadku i może trafić do więzienia. Pożyczka, o którą prosi, miała umożliwić uniknięcie kary. 74-latka zgodziła się pomóc i kilkanaście minut później nieznajomemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania, przekazała prawie 30 tys. zł. Chwilę po przekazaniu gotówki, zatelefonowała do swojej córki. Kiedy okazało się, że jest w domu i nic złego się nie stało, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiła lublinieckich policjantów.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie i ustaleniu szczegółowych okoliczności zdarzenia, śledczy z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trwające cztery miesiące czynności zakończyły się namierzeniem i zatrzymaniem jednego z oszustów, którym okazał się 44-latek z Rudy Śląskiej.

Mężczyzna, który odebrał od kobiety pieniądze, został zatrzymany w swoim mieszkaniu, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu zarzutów, policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. Decyzją sądu, oszust spędzi za kratami najbliższe 3 miesiące. Śledczy poszukują jego wspólników.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły