Tych kubków nie kupuj!

11.07.2019

Tych kubków nie kupuj!

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące szklanych kubków sprzedawanych przez naszych południowych sąsiadów. Prawdopodobnie trafiły one do sklepów na terenie Czeskiej Republiki, Polski i Słowacji.

W próbkach produktu „Hrnek sklenĕný 3 ks, 500ml” stwierdzono podwyższony poziom migracji ołowiu i kadmu. Są one przekroczone kilkudziesięciokrotnie. W opakowaniu znajdują się trzy kubki szklane o objętości 500 ml z kalkomanią w kwiaty. W obszarze kodu kreskowego znajduje się oznaczenie: ITEM NO: 231 45 19 oraz poniżej kod: 8595249145190.
Z informacji przekazanych przez władze czeskie wynika, że dane na opakowaniu produktu są fałszywe. Postępowanie w celu ustalenia podmiotów odpowiedzialnych za wprowadzenie produktu do obrotu jest w toku. Na opakowaniu są napisy w języku czeskim, polskim i słowackim – wszystko wskazuje więc na to, że kubki są przeznaczone do sprzedaży na terenie Czeskiej Republiki, Polski i Słowacji. W produktach pod żadnym pozorem nie powinniśmy spożywać żywności. Główny Inspektor Sanitarny prosi wszystkie osoby, które kupiły zestaw kubków o przekazanie informacji o miejscu zakupu tych produktów do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w formie elektronicznej na adres: inspektorat@gis.gov.pl

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły