20.02.2018

Uciekł z więzienia i zaatakował policjanta

Dzielnicowi z Poczesnej zatrzymali 29-latka, który uciekł z zakładu karnego. Podczas interwencji mężczyzna uderzył jednego z policjantów. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i bezprawnego samouwolnienia. Podejrzany trafił z powrotem za kratki.

Dzielnicowy z Poczesnej ustalił kilka dni temu, że w jego rejonie służbowym może przebywać 29-latek, który jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wyszedł do pracy poza zakład karny i już do niego nie powrócił. Podczas interwencji był agresywny i nie chciał się podporządkować wydawanym mu poleceniom, kopnął dzielnicowego i uderzył go pięścią w twarz. Został jednak szybko obezwładniony i przewieziony do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył ataku na policjanta, drugi samowolnego oddalenia się z zakładu karnego. Po przesłuchaniu 29-latek trafił z powrotem za kratki. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły