Ucz się poprzez praktykę. Druga szansa na indeks

13.09.2019

Ucz się poprzez praktykę. Druga szansa na indeks

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał ponad milion złotych dofinansowania na realizację projektu związanego z kształceniem nauczycieli. Dzięki nim studia odbywać się będą w oparciu o nowoczesny program kształcenia. Ci, którzy zastanawiają się nad zawodem nauczyciela, a jeszcze nie podjęli decyzji o dalszym etapie kształcenia, wciąż mogą to zrobić. Drugi nabór na studia w UJD trwa do 18 września. Uczelnia prowadzi obecnie rekrutację na osiem tego typu kierunków.

Celem projektu, na który uczelnia pozyskała dofinansowanie, jest opracowanie i wdrożenie programów kształcenia nauczycieli na kierunkach realizujących specjalność nauczycielską na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie dostosowanych do potrzeb społeczno-gospodarczych.

Projekt obejmuje opracowanie i zmodyfikowanie programów kształcenia przyszłych nauczycieli w oparciu o spersonalizowane techniki z wykorzystaniem tutoringu. Całość zakłada łączenie wiedzy akademickiej i praktyki edukacyjnej poprzez uczenie się w działaniu i tworzenie studenckich projektów diagnostyczno-edukacyjnych.

Grupę docelową stanowią oczywiście studenci UJD. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (w tym e-learning, blended learning). Nad częścią praktyczną będą natomiast czuwali specjalni tutorzy. Rezultatem zaplanowanych działań ma być podniesienie kompetencji studentów UJD na stacjonarnych studiach I stopnia.

Ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o dalszym etapie kształcenia, wciąż mogą to zrobić. UJD prowadzi drugą rekrutację. Chętni mogą się zgłaszać do 18 września. Można zapisać się na kierunki z następującymi specjalnościami nauczycielskimi: filologia polska, filologia angielska, filologia niemiecka, chemia, fizyka, historia, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz wychowanie fizyczne.

Więcej informacji:

https://rekrutacja.ujd.edu.pl/html/index.php

www.kn.ujd.edu.pl

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły