Uczcili pamięć sołtysa

15.08.2017

Uczcili pamięć sołtysa

– Marzeniem Konrada była organizacja turnieju jubileuszowego z okazji 10-lecia istnienia Iskry Mokrzesz. Okrągła rocznica powstania klubu przypada właśnie w tym roku i na pewno udałoby się mu zrealizować ten cel, gdyby nie przeszkodziła mu w tym nagła śmierć – mówi Łukasz Suliga, obecny prezes Iskry Mokrzesz. – Ze względu na szacunek dla Konrada zorganizowaliśmy więc ten turniej, ale zdecydowaliśmy nadać mu kształt Memoriału, poświęconego jemu właśnie.

Konrad Tyras zginął 18 sierpnia ubiegłego roku w wypadku samochodowym, kilka kilometrów od Mokrzeszy, miejscowości w której mieszkał wraz z żoną i dwoma synami. Był nie tylko prezesem tutejszego klubu, ale i sołtysem rodzinnej miejscowości. Piłka nożna była jego wielką pasją, której oddawał się bez reszty. Swoją pasją zaraził starszego syna, Briana, który ma swoje stałe miejsce w składzie Iskry Mokrzesz, rywalizującej w częstochowskiej B-klasie.

Udział w turnieju memoriałowym wzięło sześć drużyn. Trzy z nich to ekipy z terenu rywalizujące w rozgrywkach ligowych: Wart Mstów (liga okręgowa), Biała Gwiazda Krasice i Iskra Mokrzesz (oba kluby wystepują w B-klasie).

Pojawiły sie także zaprzyjaźnione z mokrzeskim klubem: Orły Kusięta i KS Złoty Potok. Stawkę uzupełniła drużyna złożona z piłkarzy, którzy reprezentowali barwy mokrzeskiego klubu na przestrzeni jego dziesięcioletniej historii.

Pierwszą część rywalizacji stanowiły rozgrywki grupowe. W grupie pierwszej systemem “każdy z każdym” zmierzyły się: Iskra Mokrzesz, Orły Kusięta i KS Złoty Potok. Najlepiej poradzili sobie na tym etapie goście z Kusiąt (4 pkt.), drugie miejsce zajęli gospodarze (2 pkt.), a trzecie miejsce przypadło reprezentantom KS Złoty Potok. W grupie drugiej rywalizację z kompletem 6 punktów wygrała mstowska Warta, przed ekipą z Krasic (3pkt). Bez punktów zakończyła rozgrywki grupowe drużyna “10 lat KS Iskra”.

W meczach półfinałowych Biała Gwiazda pokonała 3:1 Orły Kusięta, a Warta Mstów 4:0 Iskrę Mokrzesz.

Mecz o piąte miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść piłkarze ze Złotego Potoku, pokonując weteranów, broniących barw Iskry w ostatnim dziesięcioleciu. W meczu o trzecie miejsce gospodarze pokonali Orły Kusięta 2:1, a w finale Warta Mstów zwyciężyła z krasicką Białą Gwiazdą 2:0.

Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz i Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Choryłek. – Organizacja imprezy kosztowała nas sporo pracy, zwłaszcza, że jesteśmy małym klubem i nas, działaczy jest naprawdę garstka. Tym bardziej cieszy nas, że sporo osób z zewnątrz nas wsparło, co dodawało nam skrzydeł. Impreza okazała się sukcesem organizacyjnym i jesteśmy przekonani, że będzie miała kolejne edycje – mówi Łukasz Całusiński, wiceprezes Iskry Mokrzesz. – Myślę, że zadowolony byłby też Konrad, gdyby tylko był z nami do dzisiaj…

  • kg
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły