Uczniowie poznali lokalne branże zawodowe w Częstochowie

06.12.2022

Uczniowie poznali lokalne branże zawodowe w Częstochowie

Wielu młodych ludzi nie wie jaką ścieżkę zawodową wybrać w przyszłości. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Centrum Informacji Zawodowej postanowiło wyjść temu naprzeciw. Zorganizowali ,,Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych”. Akcja trwała prawie dwa tygodnie, a udział wzięło blisko 907 uczniów!

,,Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych” trwał od 21 listopada do 2 grudnia. W przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i uczennice z 19 szkół podstawowych. Uczestnicy odwiedzili 7 zakładów pracy i 10 pracowni mieszczących się w szkołach kształcących w zawodzie.

Spotkania miały na celu przybliżyć specyfikę poszczególnych zawodów i sposobu wykonywania danej pracy. Na miejscu, uczniowie mogli porozmawiać z osobami, które zajmują się tym na co dzień. Dowiedzieli się jak wyglądają warunki zatrudnienia i zweryfikowali czy posiadane umiejętności są wystarczające do podjęcia zawodu.

-Spotkania odbywały się w firmach przeróżnych branż m.in. spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej czy hotelarskiej. Natomiast pokazy branżowe zostały zorganizowane w Zespole Przemysłu Mody i Reklamy, ZS Technicznych, ZS Technicznych i Ogólnokształcących, ZS im. Wł. Andersa, ZS Mechaniczno-Elektrycznych, ZS Samochodowych, ZS im. B. Prusa, ZS Gastronomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Technicznych Zakładach Naukowych- informuje Urząd Miasta Częstochowy.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły