07.12.2017

Uczniowie z Poczesnej najlepsi

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej – Jakub Wójcik oraz duet Jakub Kołek i Julian Nowicki wygrali Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego.

Organizatorem przeglądu było Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

91 wokalistów z 14 gmin powiatu częstochowskiego, zaprezentowało swoje umiejętności wokalne w czterech kategoriach wiekowych. Komisja Konkursowa w składzie dr hab. Małgorzata Kaniowska (przewodnicząca) – adiunkt Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Łukasz Stanisz – muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, Karol Ostalski – muzyk, animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, przyznała:

I miejsce Jakubowi Wójcikowi w kategorii klas IV- VII szkół podstawowych oraz

I miejsce duetowi Julianowi Nowickiemu i Jakubowi Kołkowi w kategorii klas gimnazjalnych i pozostałych szkół dla młodzieży.

Uczniów z Poczesnej do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki Wiesława Leonarcik.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły