Uczniowie ZSP w Kopalni w finale programu SOLVE FOR TOMORROW

03.02.2023

Uczniowie ZSP w Kopalni w finale programu SOLVE FOR TOMORROW

W kategorii ,,klimat” do finału zakwalifikowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni. Młodzi naukowcy zajmą się teraz doskonaleniem projektów.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało 26 zespołów, które zakwalifikowały się do półfinału. Do tej pory uczniowie zagłębiali się w metodologię myślenia projektowego Design Thinking. Mieli oni wsparcie ze strony ambasadorów programu Solve for Tomorrow. Każda drużyna pracowała z dwoma trenerami i tym samym mogła liczyć na indywidualną opiekę czy poradę.

Teraz finaliści muszą zająć się doskonaleniem swoich projektów. Do wykorzystania mają wykorzystać ekspertyzy technologiczne, czyli wiedze wolontariuszy Samsung R&D, którzy wcielą się w rolę mentorów. Wezmą także udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowym zjeździe, podczas którego w Centrum Nauki Kopernik zespoły będą pracować nad prototypami swoich rozwiązań. Program zakończy się uroczystym ogłoszeniem zwycięzców podczas gali finałowej.

– Półfinałowe projekty zachwyciły kreatywnością, wysokim poziomem merytorycznym i wizualną jakością video. Jury miało nie lada wyzwanie, dlatego w tym roku postawiliśmy na innowacyjność, jak również różnorodność – powiedziała Magdalena Olborska, CSR Manager w Samsung Electronics Polska.

Uczestnicy programu Solve for Tomorrow skupiali się do tej pory nad swoimi pomysłami. Ponzwali proces myślenia projektowego Design Thinking, odbyli szkolenia z trenerami i zdobyli dodatkową wiedzę. Efekty swoich działań przedstawili w formie materiałów video. Wybitne grono jurorów oceniło ich postępy i wybrało 10 finalistów programu.

Solve for Tomorrow to program, w którym młode pokolenie miało za zadanie zaproponować innowacyjne pomysły z czterech obszarów: zdrowie, bezpieczeństwo, klimat i integracja. Do II edycji programu mogli zgłaszać się uczniowie z klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

fot.: UG Konopiska

  • opr. nl
Najnowsze artykuły