Uczyli, jak być bezpiecznym

26.10.2018

Uczyli, jak być bezpiecznym

Kłobuccy mundurowi spotkali się z dziećmi z przedszkola w Pankach. Policjanci mówili o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i w ruchu drogowym. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził policyjny radiowóz i Sznupek – maskotka mundurowych, z którą każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Spotkanie z przedszkolakami w Pankach przeprowadzili profilaktyk społeczny sierż.sztab. Tomasz Solnica wspólnie z policjantem kłobuckiej drogówki st.sierż. Arkadiuszem Knotem. Najmłodsi usłyszeli od mundurowych o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Ponadto, maluchy uczyły się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych.

Tradycyjnie najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził policyjny radiowóz oraz maskotka mundurowych – Sznupek, który chętnie bawił się z dziećmi. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z policyjnym „pieskiem”. Z pewnością to spotkanie na długo zapadnie przedszkolakom w pamięci.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły