Udany sezon Częstochowskiego Klubu Sportowego “Budowlani”

31.12.2017

Ponad 100 zawodników, trenerów i działaczy CKS Budowlani uczestniczyło w spotkaniu podsumowującym sezon 2017, które odbyło się w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia.

– Był to na pewno bardzo udany sportowo rok, na co wskazuje ilość zdobytych medali rangi mistrzowskiej – uważa Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

W mistrzostwach Polski częstochowscy lekkoatleci wywalczyli 8 medali ( 1 złoty, 1 srebrny, 6 brązowych ). Dwa z nich w kategorii młodzieżowej U22 zdobyła Sylwia Ślęzak – złoto w biegach przełajowych oraz brąz na dystansie 3 km z przeszkodami. Srebro w kategorii U18 w biegu na dystansie 400 metrów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie wywalczył Karol Sowa. Na tej samej imprezie brązowe medale zdobyli: Urszula Ułamek na 400 m przez płotki oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie Julia Bartolewska, Urszula Ułamek, Magdalena Brendel, Ewa Marczewska. Brązowe medale mistrzostw Polski wywalczyli również Jakub Chłądzyński ( U18) w wieloboju, Katarzyna Krupka ( U20 ) w chodzie sportowym na dystansie 20 km i Rafał Nowak w biegu na dystansie 1500 m.

W mistrzostwach województwa śląskiego w różnych kategoriach wiekowych lekkoatleci CKS stawali 61 razy na podium ( 19 złotych, 26 srebrnych, 16 brązowych ). Z kolei w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików ( U16) zdobyli 5 medali ( 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe ). W sumie zawodnicy CKS uczestniczyli w ponad 40 imprezach sportowych rozgrywanych na stadionach całego kraju.
Do kadry narodowej zostali powołani Sylwia Ślęzak i Karol Sowa. Do zaplecza kadry narodowej zakwalifikowali się natomiast: Julia Bartolewska, Magdalena Brendel, Jakub Chłądzyński, Maja Grabara, Katarzyna Krupka, Jakub Mrożek, Wioletta Szkop, Urszula Ułamek, Bruno Waszkiewicz, Kacper Wojna.

W 2017 roku Budowlani zorganizowali 15 imprez sportowym, w których wzięło udział ponad 6 tysięcy uczestników. Większość z tych przedsięwzięć sfinansowana została przez Urząd Miasta Częstochowy.