16.03.2018

Uderzył kolegę butelką. Mężczyzna nie żyje

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 33-latka, który zabił swojego kolegę. Początkowo mieszkaniec Poraja twierdził, że zaatakowała ich grupa sześciu mężczyzn. Szybko jednak okazało się, że wersja o pobiciu przez nieznanych sprawców została wymyślona…

Do zdarzenia doszło we wtorek o 21.00 w Poraju przy ulicy 3 Maja. Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że w pobliżu torowiska znaleziono zwłoki 33-latka z Poraja. Śledczy na miejscu zdarzenia zastali  roztrzęsionego 33-latka. Z jego relacji wynikało, że wspólnie z kolegą pili alkohol. W pewnym momencie miała do nich podejść grupa sześciu agresywnych mężczyzn, który ich zaatakowali. Tylko jemu udało się stamtąd uciec, a kiedy po jakimś czasie wrócił w pobliże torowiska, znalazł zwłoki swojego kolegi.

Rozpoczęło się poszukiwanie sprawców. Do późnych godzin nocnych śledczy, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zbierali ślady przestępstwa. Wobec niejasności w wersji podawanej przez zgłaszającego, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 33-latka do wyjaśnienia. Już następnego dnia wyszło na jaw, że… zabójcą jest 33-letni mieszkaniec Poraja. Jego wersja o pobiciu przez nieznanych sprawców została wymyślona.

Jak wynika z ustaleń śledczych, w trakcie suto zakrapianego alkoholem spotkania, 33-latek uderzył swojego kompana najprawdopodobniej butelką z piwem w głowę, powodując śmiertelne obrażenia. Mężczyzna przyznał się do winy. Potwierdził, że chcąc uniknąć odpowiedzialności, wymyślił historię z bójką.

33-został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły