06.04.2018

Uderzył mężczyznę i znieważył policjantów

Lublinieccy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który uderzył stojącego pod sklepem mieszkańca miasta. Podczas interwencji, pijany 28-latek używając wulgarnych zwrotów znieważył mundurowych. Grozi mu za to rok więzienia.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed 17.00 w centrum miasta. Dyżurny komendy przyjął zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny, do którego miało dojść na ulicy Niedurnego w Lublińcu. Skierowany na miejsce patrol zastał pokrzywdzonego 56-latka oraz sprawcę, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Lublińca. Podczas legitymowania pijany 28-latek był bardzo agresywny w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, w związku z powyższym na miejsce skierowany został drugi patrol. Używając wulgarnych zwrotów, mężczyzna nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia. Policjanci obezwładnili napastnika używając chwytów obezwładniających i kajdanek. Za znieważenie funkcjonariuszy grozi mu rok więzienia. Jeśli uderzony wcześniej mężczyzna złoży zawiadomienie o uszkodzeniu ciała, 28-latek odpowie za kolejne przestępstwo, za które grożą 2 lata więzienia.

  • informacje: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły