Ujmuję 2 oczka, gdy ktoś mnie wyprzedza

14.09.2018

Ujmuję 2 oczka, gdy ktoś mnie wyprzedza

“Ujmuję 2 oczka, gdy ktoś mnie wyprzedza” – takie jest hasło przewodnie akcji polskich kierowców samochodów ciężarowych. Inicjatywa polega na wzajemnym szacunku i uprzejmości na drogach, zwłaszcza podczas wyprzedzania.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem długiego wyprzedzania się ciężarówek. Jak sama nazwa akcji wskazuje, kierowcy zachęcają do zwalniania 2 km/h, co ułatwiłoby sytuację na drodze. Organizatorzy promują swoje działania na portalach społecznościowych. “Nie bądźmy egoistami na drodze!” – apelują. Do wydarzenia na Facebooku dołączyło ponad 700 osób, powyżej tysiąca jest zainteresowanych. Inicjatywa przysłuży się nie tylko kierowcom tirów, lecz także samochód osobowych. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na prowadzoną od początku sierpnia akcję “TIR”, która polegała na wzmożonych kontrolach policji na drogach ekspresowych oraz autostradach. “Ujmuję 2 oczka, gdy ktoś mnie wyprzedza” rozpoczęła się 3 września.

  • Karolina Włodek
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły