Ukradł sąsiadowi domowe nalewki

03.01.2019

Ukradł sąsiadowi domowe nalewki

41-latek włamał się do jednego z pomieszczeń gospodarczych w Zawadzie i… ukradł butelki ze swojską nalewką. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Łupu jednak nie udało się odzyskać, bo… złodziej zdążył wszystko wypić.

Do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zgłosił się właściciel jednej z posesji w Zawadzie. Jak się okazało, ktoś się do niego włamał. Łup złodzieja był dość nietypowy – zginęły bowiem butelki z nalewką własnej roboty. W sumie 15 litrów. Na trop włamywacza wpadł dzielnicowy asp. sztab. Mariusz Michalik. Złodziejem okazał się… sąsiad poszkodowanego. Łupu nie udało się jednak odzyskać, bo 41-latek oświadczył, że… zdążył już wszystko wypić. Śledczy ustalili, że rabuś już trzeci raz włamał się do swojego sąsiada po “swojskie wyroby”. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Wkrótce stanie przed sądem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem może spędzić w więzieniu 10 lat.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły