Ukradł telefon… dziewięciolatkowi

08.08.2018

Ukradł telefon… dziewięciolatkowi

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czeladzi, który ukradł telefon dziewięcioletniemu chłopcu. Rabusiowi grozi 5-letni pobyt za kratami.

Policjanci z Myszkowa zostali zawiadomieni przez rodziców 9-latka o tym, że ktoś przywłaszczył telefon komórkowy ich syna. Dziecko otrzymało urządzenie warte 650 złotych w prezencie komunijnym. Chłopiec poinformował o zdarzeniu rodziców, którzy zawiadomili policję. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Okazało się , że dziecko robiąc zakupy w jednym z myszkowskich sklepów na chwilę położyło swój telefon przy ladzie. Stojący za nim mężczyzna, wykorzystując nieuwagę dziecka, nakrył telefon paczką chipsów, a potem schował go do kieszeni. Wszystko to… zarejestrowała kamera monitoringu. Ustalenie sprawcy było tylko kwestią czasu.  Dzięki temu, szybko został ustalony i zatrzymany. Okazał się nim być 35-letni mieszkaniec Czeladzi. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Śledczy odzyskali również skradziony telefon, który sprawca ukrywał w swoim domu.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły