Ukradli dwie karty bankomatowe. Korzystali, jak ze swoich

21.03.2019

Ukradli dwie karty bankomatowe. Korzystali, jak ze swoich

Do dziesięciu lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom powiatu lublinieckiego. Mężczyźni w jednym z lokali ukradli dwie karty bankomatowe, a później dokonali kilku transakcji płacąc między innymi za alkohol i zakupy.

Właściciel kart zgłosił ich kradzież. Lublinieccy śledczy szybko ustalili, że czynu dopuścili się 18 i 20-letni mieszkańcy powiatu lublinieckiego. Młodzi mężczyźni wykorzystali fakt, że w niektórych przypadkach do sfinalizowania zakupu towaru nie jest wymagane podanie numeru PIN. Amatorzy cudzej własności długo nie nacieszyli się “darmowymi” zakupami. Zostali zatrzymani. Grozi im surowa kara.

Sama kradzież jest przestępstwem, za które polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kradzież karty bankomatowej i skorzystanie z niej przy wypłaceniu gotówki lub zapłaceniu za kupiony towar może być potraktowana nie jak „zwykła” kradzież, a jak kradzież z włamaniem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły