Ulica Rakowska w Częstochowie znowu przejezdna, ale nie na długo

19.01.2023

Ulica Rakowska w Częstochowie znowu przejezdna, ale nie na długo

Już można poruszać się liniami MPK 39, 53, 58, 65 i 68 na Błesznie. Zostały one tymczasowo przywrócone. Dodatkowo ucieszą się kierowcy, którzy ponownie mogą jeździć ulicą Rakowską.

W środę (18 stycznia) przywrócona została możliwość przejazdu z ulicy Rakowskiej w aleję Wojska Polskiego – w kierunku Katowic. Dzięki temu autobusy linii 39, 53, 58, 65 i 68 powrócą na swoje planowe trasy w kierunku Kręciwilka, Olsztyna oraz gminy Poczesna. Zostanie również wznowiona obsługa przystanków Bohaterów Katynia i Bugajska na tych liniach.

Zmiany będą obowiązywać przez ok 2 tygodnie. Gdy wykonawca przebudowy alei Wojska Polskiego wkroczy na kolejny odcinek, konieczne będzie zamknięcie wyjazdu z ul. Rakowskiej. Autobusy będą wtedy poruszać się zaplanowanym i przygotowanym objazdem.

– Za dotychczasowe niedogodności i utrudnienia, zaistniałe w efekcie ostatnich zmian w organizacji ruchu w związku z przebudową dawnej DK-1, kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej – w imieniu Biura Inżyniera Ruchu oraz Miejskiego Zarządu Dróg przepraszamy – informuje Urząd Miasta Częstochowy.

 

  • opr. nl
Najnowsze artykuły