Ulicami Częstochowy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

17.05.2024

Ulicami Częstochowy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Pod hasłem „Jesteś nadzieją” w niedzielę 26 maja w Częstochowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 mszą świętą w Archikatedrze Częstochowskiej pod przewodnictwem Bp Andrzeja Przybylskiego.
Po nabożeństwie, o godz. 17:00 przemarsz uczestników powinien planowo wyruszyć Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Mykanowa. Na miejscu, pod figurą Maryi Niepokalanej zostanie złożony hołd z kwiatów. O godz. 18:00 przewidziano spotkanie uczestników marszu w ogrodach fundacji przy ul. 7 Kamienic 17.
– Ty i ja, każdy z nas w swoim człowieczeństwie, na każdym etapie życia nosi promień nadziei. Należymy do przyszłości, a przyszłość należy do nas. „Jesteś nadzieją” to wyzwanie i zadanie do szerzenia dobra i budowania cywilizacji życia. Nadzieję przeciwstawiamy beznadziei i pustce. Jesteś nadzieją, więc nie pozwól, aby kiedykolwiek ten promień został przygaszony – mówią organizatorzy i zachęcają, aby na marsz przyjść ubranym na biało i przynieść ze sobą kolorowe kwiaty, które złożony zostaną przed figurą Maryi na błoniach jasnogórskich. Można wziąć ze sobą także biało-czerwone flagi lub własnoręcznie wykonane hasła, a także rysunki afirmujące życie ludzkie (opowiadające się po stronie życia).
Jak podkreśla zespół organizacyjny, marsz nie jest demonstracją, protestem – nie jest skierowany „przeciwko” komuś lub czemuś.

  • pn
Najnowsze artykuły