Umowa na remont dróg podpisana

18.07.2017

Umowa na remont dróg podpisana

Koszt przebudowy ulicy Liliowej oraz Fiołkowej wyniesie 615 307,53 zł, z czego 63,63 % stanowić będzie dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach operacji Budowa lub modernizacja dróg lokalnych.

W ramach przebudowy wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni asfaltobetonowej składająca się z warstwy odcinającej (piasek) o grubości 15 cm, podbudowy z kruszywa łamanego o grubości 25 cm, warstwy wiążącej o grubości 5 cm oraz warstwy ścieralnej o grubości 4 cm. Jezdnia będzie ograniczona obustronnie krawężnikami betonowymi. Wykonane zostanie również odwodnienie poprzez wykonanie wpustów ulicznych podłączonych przykanalikami do studni chłonnych, które będą zlokalizowane w zielonym pasie drogowym. Wykonane zostanie także pionowe oznakowanie dróg.

Planowany termin zakończenia prac  – 2 października 2017 r. Wykonawca pierwsze prace planuje rozpocząć już od przyszłego tygodnia.

Natomiast w roku 2018 przebudowane zostaną dwie kolejne ulice: ul. Tulipanowa oraz ul. Różana. Wybór wykonawcy zostanie dokonany z początkiem 2018 r., a termin zakończenia prac planowany jest na koniec lipca 2018 r.

  • kg
  • zdj. UG Janów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły