08.11.2017

Unijna kasa na plac

Gmina Koniecpol otrzyma dofinansowanie na drugi etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu. Unia Europejska na ten cel da 200 tysięcy złotych.

Teren do zagospodarowania, położony w samym sercu miasta Koniecpol, graniczy z wałami rzeki Pilicy oraz z drugim zbiornikiem wodnym o podobnej wielkości, obficie zarybionym.

Realizacja projektu o całkowitej wartości 250 000 zł planowana jest w roku 2018. Celem inwestycji jest stworzenie miejsca spotkań, aktywnego wypoczynku i rekreacji z altanami do grillowania, placem zabaw dla dzieci wyposażonym w urządzenia nawiązujące do tematyki rybackiej, w tym Statek Magellana, huśtawki, piaskownicę, karuzelę i bujaki w kształcie ryb, małą architekturą w postaci ławek, koszy na śmieci. Przewiduje się również montaż 4 podestów wędkarskich. Ścieżki pieszo – rowerowe przebiegać będą nie tylko w dotychczasowych lokalizacjach, ale pojawią się też nowe trakty.

– Dotychczas na terenie Gminy Koniecpol nie było atrakcyjnego miejsca do rekreacji, wyposażonego w infrastrukturę turystyczną – twierdzi Ryszard Suliga, burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol. – Mieszkańcy i turyści nie mogli wypoczywać aktywnie nad wodą i spotykać się w ładnej uporządkowanej i estetycznej przestrzeni. Mam nadzieję, iż w następnym sezonie będzie można już skorzystać z nowej infrastruktury, na którą pozyskaliśmy dotację z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego – podsumowuje.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły