Upamiętnili rocznicę wybuchu wojny

03.09.2018

Upamiętnili rocznicę wybuchu wojny

Symboliczne zapalenie zniczy na mogiłach Żołnierzy 7 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego na Cmentarzu Kule rozpoczęło częstochowskie obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W sobotę, 1 września, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk w asyście służb mundurowych zapalił znicze na mogiłach żołnierzy 7 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego.
Główne uroczystości na Placu Pamięci Narodowej rozpoczęła msza św. polowa, której przewodniczył Kapelan Środowisk Kombatanckich ks. Stanisław Rospondek.

Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zakończył Apel Pamięci i salwa honorowa oddana przez Kompanię Honorową Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Po tej części delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny.

Organizatorami uroczystości był Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Urząd Miasta Częstochowy.

We wtorek, 4 września o godzinie 18.00 na placu Biegańskiego będzie można przenieść się do czasu, w którym nasi żołnierze bohatersko bronili Częstochowy i okolic przed inwazją przeważających sił niemieckich – opóźniając znacznie ich marsz i zadając spore straty. Po dioramie historycznej będzie można dokładniej przyjrzeć się umundurowaniu i uzbrojeniu sił 7 Dywizji Piechoty, dokładnie zrekonstruowanej przez członków Stowarzyszenia Reduta Częstochowa.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły