Uratowali dwóch żeglujących

25.06.2019

Uratowali dwóch żeglujących

O krok od tragedii. Dwaj mężczyźni wpadli do wody w Poraju po tym, jak wywróciła się ich żaglówka. Żaden z nich nie miał założonej kamizelki ratunkowej. Tonących uratowali policjanci z posterunku wodnego. Mundurowi wciągnęli mężczyzn na łódź policyjną, a żaglówkę odholowali na brzeg.

Do zdarzenia doszło w sobotę na zbiorniku wodnym w Poraju. Gdy mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie zauważyli przewróconą żaglówkę i osoby wzywające pomocy, od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Tę utrudniał silny wiatr i duże fale. Na pomoc wezwany został również myszkowski patrol “wodniaków”.

W wodzie znajdowali się dwaj mężczyźni, którzy trzymając się kadłuba łodzi, wołali o pomoc. Żaden z nich nie miał na sobie kamizelki ratunkowej. Mundurowi wciągnęli ich na policyjną łódź, a następnie postawili wywróconą żaglówkę i odholowali ją w kierunku brzegu.

Na szczęście mężczyźni nie potrzebowali pomocy lekarskiej. Najprawdopodobniej do przewrócenia łodzi doszło podczas jej zawracania z powodu silnego podmuchu wiatru.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły