Uratowali przed zamarznięciem

10.01.2017

Uratowali przed zamarznięciem

W związku z panującą od kilkunastu dni falą chłodów, kłobuccy policjanci nie pozostają obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać zarówno bezdomni, jak i osoby starsze, czy też mieszkające samotnie. W poniedziałek rano (10.01.), w trakcie obchodu swojego rejonu, dzielnicowi pojechali do samotnej 88-letniej mieszkanki Kłobucka. W ostatnim czasie policjanci odwiedzali starszą kobietę codziennie, sprawdzając, czy nie potrzebuje pomocy. Rozpalali jej również w piecu. Niestety, wczoraj okazało się, że 88-latka źle się czuje. Kobieta była wychłodzona. Nie można było nawiązać z nią kontaktu. Mundurowi wezwali pomoc medyczną. Stan seniorki okazał się na tyle poważny, że została zabrana do szpitala.

W dalszym ciągu apelujemy o zwracanie uwagi na bezdomnych i przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły