Uregulowania dotyczące Sylwestra aktualne. Przynajmniej na razie

28.12.2021

Uregulowania dotyczące Sylwestra aktualne. Przynajmniej na razie

– Na dziś nie planujemy zmiany obostrzeń w tym tygodniu – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dotychczasowe uregulowania dotyczące sylwestra są więc aktualne. Jak zaznaczał kilkukrotnie decyzja “jest na dziś”.

Rzecznik MZ był pytany, czy już nic nie zmieni się, jeśli chodzi o przepisy dotyczące imprez sylwestrowych. – Na dzień dzisiejszy widzimy, że mimo rosnącego zakażenia wariantem omikron (potwierdzono w Polsce 25 przypadków), po świętach liczby zakażonych nie zaczynają dynamicznie rosnąć. Więc na dziś, podkreślam na dziś, nie planujemy wprowadzenia obostrzeń w tym tygodniu – powiedział Andrusiewicz.

Dopytywany, czy na Sylwestra nic się już nie zmieni, rzecznik MZ odparł, że “na dziś, nie ma takiego planu”.

Obowiązujące od 15 grudnia rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadziło m.in. ograniczenia limitu osób – z 50 do 30 proc. – w restauracjach, barach, hotelach, kinach i teatrach. Zapisano w nim także zakaz prowadzenia działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Rozporządzenie to zostało jednak szybko znowelizowane – na Sylwestra kluby i dyskoteki mogą otwarte. W pomieszczeniu przebywać może jednocześnie nie więcej niż 100 osób.

  • kg
Najnowsze artykuły