Urodzinowy bieg Auchan – 3 sierpnia

Kilkuset biegaczy – z kraju i zagranicy – wzięło udział w urodzinowym biegu Centrum Handlowego Auchan w Poczesnej. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów. Nagrody i upominki czekały nie tylko na tych najlepszych!

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego też powodu Centrum Handlowe Auchan w Poczesnej postanowiło świętować swoje urodziny na sportowo. Podobnie, jak przed rokiem, zainteresowanie imprezą przeszło nasze największe oczekiwania. Nawet żar lejący się z nieba nie odstraszył biegaczy – wszyscy punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęli rywalizację. Na trasie czekały na nich kurtyny wodne. Ostatecznie, w biegu na 5 kilometrów kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Nowak. Na drugim stopniu podium stanęła Monika Sitek, a na trzecim Alicja Kuziorowicz. Wśród mężczyzn na tym dystansie najszybszy był Dominik Klimek. Tuż za nim uplasował się Michał Maciejewski, trzeci był natomiast Michał Włoch. Bieg na 10 kilometrów wśród kobiet wygrała Tamara Koczur, drugie miejsce zajęła Magdalena Włodarczyk, a trzecie Agnieszka Jeż. Wśród panów triumfował Łukasz Grajcar, tuż za nim był Marcin Smolak, a ostatnie miejsce na podium zajął Kamil Rudnicki.

Na zwycięzców biegu na dystansie 10 km czekały m.in cenne nagrody rzeczowe, a na zwycięzców biegu na dystansie 5 km – upominki od sponsorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe medale. Na tym jednak nie koniec upominki czekały nie tylko na tych najlepszych – wielu biegaczy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymało dodatkowe upominki. Później wszyscy mogli liczyć na słodką niespodziankę – urodziny tort.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Poczesna, Krzysztof Ujma, który był również fundatorem 10 bonów dla uczestników biegu oraz Pucharu Wójta dla najmłodszej zawodniczki zawodów. Trafił on do 12-letniej mieszkanki gminy Poczesna – Sandry Kufel, która wystartowała w biegu na 5 kilometrów.

Wyślij zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą

Quiz

Kliknij w ikonkę w prawym dolnym rogu quizu,
aby go powiększyć.

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.