Uszkodził ponad 30 samochodów. Lista przewinień jest znacznie dłuższa

02.11.2018

Uszkodził ponad 30 samochodów. Lista przewinień jest znacznie dłuższa

Kilka dni temu w dzielnicy Północ zostało uszkodzonych przeszło 30 samochodów! 20-latek odpowiedzialny za ten akt wandalizmu został zatrzymany. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie. Młodemu mężczyźnie zarzuca się też udział w dwóch rozbojach i pobiciu, kradzieże z włamaniem oraz podszywanie się pod policjanta.

We wtorek rano (30 października) oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu kilku samochodów. Kiedy mundurowi pojechali na miejsce, usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że jeden z mieszkańców dzielnicy Północ usłyszał huk, a kiedy wyjrzał przez okno na parking, zobaczył, że jego auto ma wybitą szybę i ktoś w nim siedzi. – Natychmiast wybiegł na zewnątrz i złapał agresywnego 20-latka. Został przez niego i towarzyszącego mu mężczyznę, który uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji, poturbowany, był też spryskany gazem po oczach. Na szczęście mimo to jednego wandala udało mu się “utrzymać” i przekazać mundurowym. Młody mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Jak się okazało, tej samej nocy na częstochowskim osiedlu Północ uszkodzonych zostało łącznie przeszło 30 samochodów. Auta miały głównie wybite szyby, urwane lusterka i wycieraczki. W jednym z nich skradzione zostało też radio.

Kiedy 20-latek trafił na komisariat, w tym samym czasie na policję przyszedł mieszkaniec Częstochowy, aby złożyć zawiadomienie o rozboju. – Jak ustalili śledczy, kilka godzin wcześniej zgłaszający został aż dwukrotnie napadnięty przez kilku mężczyzn, z których jeden podawał się za policjanta i podczas ataku założył mu nawet kajdanki na ręce. Pokrzywdzony był bity, kopany, spryskany gazem po oczach i okradziony między innymi z butelki alkoholu, którą miał przy sobie oraz z telefonu. Jak się okazało, skradziony telefon został znaleziony przy zatrzymanym 20-latku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ szeregu zarzutów, związanych z uszkodzeniem samochodów, kradzieżami z włamaniem, dwoma rozbojami, pobiciem i podszywaniem się pod funkcjonariusza publicznego – wylicza podkom. mgr Marta Ladowska. Prokurator przeanalizował też całość materiałów i zawnioskował o izolacyjny środek zapobiegawczy wobec 20-latka. Sąd rozpatrzył złożony wniosek i zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Śledczy ustalają wszystkie szczegóły sprawy, dążą do zatrzymania innych osób, które są podejrzewane o udział w tym zdarzeniu. Ustalana jest także wartość powstałych strat – od tego uzależniona będzie ostateczna kwalifikacja prawna czynów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły