Uwaga kierowcy! Ruch na zjeździe w ul. Bór będzie utrudniony

10.01.2022

Uwaga kierowcy! Ruch na zjeździe w ul. Bór będzie utrudniony

Trwają prace przy rozbudowie ul. Jesiennej i budowie jej drogowego połączenia z ul. Bór w Częstochowie. Od wtorku (11.01) możemy spodziewać się pierwszych niedogodności w obrębie realizowanych robót. – W związku z budową kanału deszczowego w ramach realizacji wspomnianej inwestycji przez około miesiąc wystąpią utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Rozbudowa ul. Jesiennej wraz z budową łącznika drogowego z ul. Bór ma usprawnić komunikację w południowych rejonach miasta. W ramach prac przebudowany zostanie także istniejący ślad ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 listopada. Roboty obejmą pełną infrastrukturę drogową. Na całej długości drogi w starym i nowym śladzie powstaną też chodniki i droga rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Koszt całości zadania wynosi niespełna 15,5 mln zł. 4,9 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota to środki budżetu miasta.

Prace przygotowawcze zaczęły się jeszcze z końcem ubiegłego roku. Finał wszystkich robót przewidziano natomiast na drugą połowę maja 2023 roku.

  • kg
Najnowsze artykuły