VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie – zawodniczka z Częstochowy z brązowym medalem

10.05.2019

Joanna Jackowska – zawodniczka z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która gra w wojewódzkiej reprezentacji KWP w Katowicach, zdobyła brązowy medal w Suchedniowie na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie.

Wydarzenie miało miejsce w Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Suchedniowie w województwie świętokrzyskim. Eliminacje rozgrywane były na 7 kortach i trwały cały dzień do późnych godzin wieczornych, a kolejnego dnia miały miejsce mecze finałowe. -Z roku na rok poziom mistrzostw rośnie, a walka między zawodnikami jest bardzo wyrównana. Do walki o mistrzostwo w 2019 roku stanęło łącznie 112 osób, w tym 82 mężczyzn i 30 kobiet, reprezentujących wszystkie formacje mundurowe. Łącznie rozegrano 216 meczy, wyłaniając zwycięzców w 18 kategoriach. Garnizon śląski reprezentowali policjanci z komend w Mysłowicach oraz Częstochowie. Nasi zawodnicy trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski Służ Mundurowych 2019 – poinformowała KMP w Częstochowie. W kategorii gra singlowa kobiet 40+ brązowy medal zdobyła Joanna Jackowska. Z kolei st. sierż. Grzegorz Maciejewski zakończył rywalizację w fazie pucharowej.