Vladislavs Gutkovskis obraził prezydenta Częstochowy. Teraz przeprasza za swoje zachowanie

09.05.2023

Vladislavs Gutkovskis obraził prezydenta Częstochowy. Teraz przeprasza za swoje zachowanie

Vladislavs Gutkovskis świętując w niedzielę z kibicami zdobycie przez drużynę Rakowa tytułu mistrza Polski zainicjował skandowanie obraźliwych słów, które skierowane były do prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Zachowanie napastnika Czerwono-Niebieskich wywołało niemałe poruszenie w mediach. Dziś zawodnik przeprosił prezydenta i zamieścił na Twitterze specjalne oświadczenie.

W niedzielę piłkarze Rakowa Częstochowa odnieśli porażkę w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce, jednak jeszcze tego samego dnia osiągnęli tytuł mistrza Polski. W zdobyciu upragnionego celu pomogła porażka Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Wracając z Kielc, częstochowska drużyna już świętowała, a przed siedzibą klubu czekali na nią kibice. To podczas tej spontanicznej fety doszło do incydentu, który odbił się w mediach szerokim echem. W pewnym momencie Vladislavs Gutkovskis zainicjował bowiem skandowanie niecenzuralnych słów pod adresem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Rozgoryczenie zawodnika było podyktowane przeświadczeniem o braku wsparcia ze strony miasta w kwestii stadionu.

– Dzisiaj byłem na spotkaniu z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem i przeprosiłem za moje niepotrzebne zachowanie w niedzielę przy świętowaniu. Nie wiedziałem, że klub i miasto współpracują nad poprawą infrastruktury. Podaliśmy sobie ręce i ustaliliśmy, że na ostatni mecz z Zagłębiem Lubin zaproszę i kupię bilety dla uczniów szkoły nr 34 w Częstochowy i uda nam się to zamienić w coś dobrego – mówi na nagraniu Gutkovskis.

  • pn
Najnowsze artykuły