W bestialski sposób zabił psa

14.06.2019

W bestialski sposób zabił psa

Makabryczne odkrycie w Myszkowie. Na jednej z posesji znaleziono jutowy worek, a w nim martwego psa z odrąbaną głową. 23-letni mężczyzna podejrzany o zabicie zwierzęcia trafił do aresztu. Za uśmiercenie czworonoga ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do pięciu lat więzienia.

Oficer dyżurny policji otrzymał informację od pracowników schroniska dla zwierząt z Zawiercia, że w na terenie jednej z myszkowskich posesji przy ulicy Rolniczej znaleźli jutowy worek, a w nim martwe zwierzę z odrąbaną głową. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny. – Ze zgromadzonego materiału dowodowego śledczych wynika, że podejrzewanym o bestialski czyn jest 23-latek, który tam pomieszkiwał – mówi asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy myszkowskich policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze decyzje prokuratora. Uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pięciu lat więzienia.

Jak relacjonowali pracownicy schroniska, 23-latek był dzikim lokatorem działki przy ulicy Rolniczej. Właścicielką działki była 80-latka. Kobieta często tam zaglądała w towarzystwie swojego czworonoga. I właśnie podczas jednego ze spacerów spotkała na swojej posesji 23-latka. Mężczyzna chwycił ją za gardło i groził śmiercią. Starsza pani uciekła. Wtedy też po raz ostatni widziała swojego czworonoga…

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły