W Częstochowie królował hip-hop

31.07.2017

W Częstochowie królował hip-hop

Hip Hop Elements to częstochowski festiwal plenerowy, popularyzujący wiedzę o czterech podstawowych elementach kultury hip-hopowej: breakdance, graffiti, DJ’ingu i MC’ingu (czyli rappingu). Jego rozbudowana formuła ma pokazać, czym tak naprawdę jest prawdziwy hip-hop. Celem hiphopowej inicjatywy, zapoczątkowanej siedem lat temu, było szerzenie wiedzy o kulturze hip-hop w lokalnym środowisku. Początkowo ograniczała się do projekcji video w Klubie Politechnik. Z czasem rozszerzyła się i znalazła miejsce w przestrzeń miasta w postaci koncertów i innych twórczych eventów, skierowanych do wszystkich zainteresowanych hip-hop kulturą.

Tegoroczny, organizowany przez miasto i partnerów festiwal, rozpoczął się w piątek od zawodów break dance “Clash Of The Titans” zainicjowanych przez Stowarzyszenie Przybij Piątkę we współpracy ze szkołą tańca “Snake Dance”.

Drugi dzień festiwalu upłynął pod znakiem koncertów w amfiteatrze przy Promenadzie Niemena. Imprezę prowadził Mikser i Dziker. Publiczność miała okazję usłyszeć artystów z najwyższej półki – JWP, czyli starej szkoły rapu, Kękę oraz popularnego wśród młodzieży Palucha. Na zakończenie sceną zawładną nietuzinkowy raper Grubson, który po raz pierwszy w naszym mieście wystąpił z zespołem grających na żywo muzyków. Występ artysty przyciągnął tłumy. Amfiteatr dosłownie pękał w szwach. Publiczność usłyszała nie tylko najnowsze utwory rapera, ale również te, w rytm, których bujała się kilka lat temu. Po ponad godzinnym koncercie uczestnicy festiwalu przenieśli się na after party do klubu Rura.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły