W Częstochowie odbędzie się turniej gier planszowych

18.02.2022

W Częstochowie odbędzie się turniej gier planszowych

Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników gier planszowych. W maju w Hali Sportowej w Częstochowie odbędzie się wyjątkowy turniej. Organizator liczy, że impreza przyciągnie także osoby spoza Częstochowy i regionu.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ,,Zgrywus” ma odbyć się 28 i 29 maja. Organizator zapowiada wstęp wolny dla wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział.

Festiwal ,,Zgrywus” – w zamyśle organizatora – ma dołączyć do czołówki ,,planszówkowych” wydarzeń w kraju. Na podobne wydarzenia w innych dużych miastach (Katowicach, Warszawie, Gdańsku) ściągają gracze z całej Polski. Częstochowa – z racji dobrej lokalizacji – również ma szansę przyciągnąć amatorki i amatorów gier bez elektroniki z wielu zakątków kraju.

Hala Sportowa na Zawodziu pomieści dużą wypożyczalnię gier i kilkadziesiąt stołów do rozgrywek. Ponad 400 gier, z których będzie można skorzystać, ma zapewnić praktycznie niewyczerpaną możliwość zabawy wszystkim gościom przez dwa dni. Znawcy ,,planszówek” zapewnią początkującym pomoc w wyborze gier i opanowaniu ich zasad. Wystawcy z całego kraju będą prezentować i sprzedawać swoje produkty z branży ,,rozrywek bez prądu”. Można też oczekiwać turniejów i konkursów z nagrodami. W salach konferencyjnych uczestniczki i uczestnicy chcący odpocząć od samej gry będą mogli wziąć udział w panelach czy wykładach. A jako że impreza nawet w samym tytule podkreśla swój ,,rodzinny profil”, w programie mają znaleźć się też zabawy dla dzieci czy pokaz iluzjonistyczny.

Organizatorzy zapowiadają, że stroną gastronomiczną wydarzenia zajmą się food trucki w pobliżu Hali przy ul. Żużlowej 4.

Szczegółowy program – wraz z listą wystawców – ma być udostępniony, gdy będzie się zbliżał termin imprezy.

  • kg
Najnowsze artykuły