W Częstochowie oddano hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitkowi

12.06.2024

W Częstochowie oddano hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitkowi

Częstochowska Policja oddała cześć śp. Mateuszowi Sitkowi – żołnierzowi – który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy. Dziś w całej Polsce zawyły syreny pojazdów Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

21-letni Mateusz Sitek służył w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. 28 maja został raniony nożem na granicy polsko-białoruskiej.  Rannego żołnierza przewieziono najpierw do szpitala w Hajnówce, następnie do Szpitala Wojskowego w Warszawie. Niestety mimo podjęcia natychmiastowych działań ratowniczych, jego życia nie udało się uratować. Mateusz Sitek zmarł 6 czerwca. Decyzją Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej został pośmiertnie odznaczony “Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Dziś, 12 czerwca 2024 r. o godz. 11:00 odbył się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic naszej Ojczyzny.  W samo południe zawyły syreny pojazdów Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej w hołdzie zmarłemu tragicznie żołnierzowi.

  • pn
Najnowsze artykuły