W najbliższą niedzielę biegacze opanują Górę Kamieńsk!

25.01.2019

W najbliższą niedzielę biegacze opanują Górę Kamieńsk!

Ponad 500 zawodników z całej Polski weźmie udział w czwartej edycji biegu Trail Kamieńsk. Niedzielna (27.01.) rywalizacja toczyć się będzie w zimowej scenerii na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

– Drugi rok z rzędu na Górze Kamieńsk panują prawdziwie zimowe warunki, jest śnieg, piękne widoki i rekordowa frekwencja – mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy. – Cieszymy się, że coraz więcej zawodników dostrzega walory góry i przyjeżdża sprawdzić się na Trail Kamieńsk. Co ciekawe, wielu biegaczy organizuje na niej wspólne treningi przygotowujące do wiosennego sezonu – dodaje.

Jeśli nie udało się wam zapisać na bieg, jest jeszcze szansa na start w 4. Trail Kamieńsk. W biurze zawodów, które znajdować się będzie w budynku OSIR Góra Kamieńsk, czekać będzie po 20 pakietów na każdym z dystansów.

Góra Kamieńsk zimą to przede wszystkim centrum narciarstwa. Tegoroczna edycja biegu zbiegła się z inauguracją sezonu narciarskiego. To dobra wiadomość dla wszystkich zawodników, którzy po biegu będą mogli jeszcze pojeździć na nartach. Stok będzie czynny od soboty, w godzinach 9:00 do 21:00.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz fanpage biegu, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk.

Program zawodów:

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:40 – zamknięcie biura zawodów

10:00 – odprawa dla zawodników

10:10 – start biegu na 30 km

10:30 – start biegu na 6 km

~11:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły