W nowy rok z nowym mieszkaniem

03.01.2017

W nowy rok z nowym mieszkaniem

Liczba oczekujących na przydział mieszkania jest ogromna. Wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na wymarzone lokale czeka się zwykle około dwunastu lat. A dla wielu rodzin jest to jedyna szansa na własne “M”. Ostatnie lokale komunalne w naszym mieście przekazano w 2012 r. – w trzech blokach przy ul. Bardowskiego. Kolejne powstały właśnie przy ulicy Pułaskiego 42. – Mamy nadzieję, że wszystkim mieszkańcom spodoba się to miejsce – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Lokalizacja jest rewelacyjna. Z jednej strony jest bardzo blisko do centrum, szkół, infrastruktury, przystanków komunikacji miejskiej, a z drugiej blok jest trochę oddalony od ulicy Pułaskiego, dzięki czemu udało się tu stworzyć spokojny azyl – podkreślał.

Prace związane z tą inwestycją rozpoczęły się w lipcu 2015 roku. Obejmowały one m.in. wyburzenie istniejącego budynku dawnego Zespołu Szkół Specjalnych nr 45 oraz ścian fundamentowych przylegających do niego i budowę nowego obiektu. W czterokondygnacyjnym bloku znajdują się 32 mieszkania jedno i dwupokojowe o powierzchni od 37 do 52 m². Trzy z nich – te znajdujące się na parterze – są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienki w tych lokalach są wyposażone w urządzenia oraz uchwyty ułatwiające ich użytkowanie. W budynku powstały także 32 komórki lokatorskie i pomieszczenia m.in. techniczne i porządkowe. Zagospodarowany został także teren wokół budynku. Powstały miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, wykonana z kostki betonowej droga wewnętrzna, chodniki oraz plac zabaw. Budowa bloku kosztowała około 4,6 mln zł. Ponad 3,2 mln zł pochodzi z budżetu miasta, a reszta to wsparcie udzielone przez Bank Gospodarstwa Krajowego (ok. 1,38 mln zł). – Czekaliśmy na to mieszkanie osiem lat. Radość jest nie do opisania – opowiadała pani Jolanta Łąpieś, jedna z lokatorek. – Wcześniej mieszkaliśmy w starym budownictwie i musieliśmy palić w piecu kaflowym. Codziennie dźwiganie węgla, czy drzewa było dla mnie wyzwaniem, bo jestem osobą niepełnosprawną. Teraz zarówno mnie, jak i synowi będzie lżej. Jestem bardzo szczęśliwa – podsumowała wzruszona kobieta.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły