28.11.2017

W “odwiedziny” z siekierą

Policjanci z Myszkowa zatrzymali dwóch złodziei. Zamaskowani mężczyźni, uzbrojeni w siekiery, weszli do jednego z domów w gminie Koziegłowy. Ich łupem padły dwa laptopy i gotówka. Tropy złodziei zaprowadziły śledczych do Katowic. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około godziny 7.00 w Pustkowiu Lgockim. Do jednego z budynków przez otwarte drzwi weszło dwóch zamaskowanych z siekierami mężczyzn. Pomijając właścicielkę domu, weszli do pomieszczenia biurowego,  zabrali 3 tys. zł i dwa laptopy, a następnie uciekli w nieznanym kierunku. Zaalarmowani o zdarzeniu śledczy wpadli na trop 21 i 22- latka z Katowic. Ich zatrzymanie okazało się tylko kwestią czasu. Podczas przeszukania ich mieszkań u młodszego z nich policjanci dodatkowo odnaleźli 25 działek marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Młodszy z nich- recydywista- odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły