W piwnicy w bloku uprawiał… konopie

12.05.2022

W piwnicy w bloku uprawiał… konopie

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi, który w piwnicy jednego z bloków na Ostatnim Groszu uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli 33 krzewy konopi i ponad 300 gram zielonego suszu.

Kryminalni z „dwójki” otrzymali informację, z której wynikało, że na Ostatnim Groszu w jednej z piwnic w bloku może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. W poniedziałek weszli do wytypowanego pomieszczenia i rzeczywiście znaleźli sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu 46-latek uprawiał 33 krzaki konopi. Stróże prawa znaleźli też 312 g zielonego suszu. Za uprawę konopi, a następnie wytwarzanie z nich środka odurzającego grozi mu do 8 lat więzienia.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nielegalnie pobierał prąd przez przyłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Za to grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał też uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

  • kg
Najnowsze artykuły