W Poczesnej zasadzili drzewa

21.10.2018

W Poczesnej zasadzili drzewa

Gmina Poczesna posadziła na swoim terenie kilka nowych drzew. Mają one symbolizować setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pięć szkół z terenu gminy Poczesna (Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B oraz Szkoła Podstawowa w Nieradzie) wzięły udział w akcji „Symboliczne nasadzenie drzew w gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów”.

Uroczystości związane z nasadzeniem trzech lip, czterech klonów i trzech wiązów (po dwie sztuki drzew dla szkoły) odbyły się we wtorek. W działaniach tych uczestniczył Wójt gminy Poczesna – Krzysztof Ujma, radni, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych i młodzież – dla której powyższa akcja była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

Przy tej okazji przypominamy, że gmina Poczesna rozpoczęła uroczystości związane z jubileuszem już w 2017 roku konkursem plastycznym wśród dzieci i młodzieży. Sadzenie drzew jest więc kolejnym wydarzeniem w gminie dla Niepodległej.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły