12.06.2018

W Skrajnicy budują Dom Ludowy

Gmina Olsztyn podpisała umowę na budowę Domu Ludowego przy ul. Szczytowej w Skrajnicy.  Budowa rusza w najbliższych dniach.

Jednokondygnacyjny budynek z tarasem i antresolą o powierzchni  138 m² będzie wyposażony w salę główną, wiatrołap, toalety, magazyn, pomieszczenie gospodarcze i zaplecze socjalne.  Antresolę z salą połączą drewniane schody.

Elewacja utrzymana będzie w jasnych barwach z elementami nawiązującymi do stylu ludowego. Różnobarwne pasy, jak na tradycyjnych wiejskich zapaskach,  uzupełnią spokojne kolory pozostałej części budynku.

Na zewnątrz znajdzie się taras z płyt chodnikowych, który od strony podwórza ograniczać będą łupane palisady.

– Powstanie całorocznego miejsca spotkań będzie służyło mieszkańcom do  organizacji wielu imprez  oraz różnorakich zajęć – informuje wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Projekt przygotowała Pracownia Projektowa ATTYKA pod kierunkiem inżyniera architekta Piotra Kędzierskiego. Budowa realizowana będzie ze środków własnych Gminy i zakończy się jesienią bieżącego roku.

– To jest to na co czekaliśmy: dalsze użytkowanie znajdującego się w złym stanie technicznym  pawilonu, który służył nam jako miejsce spotkań i zebrań, było niemożliwe – powiedział Mirosław Flisowski, radny Rady Gminy Olsztyn reprezentujący Skrajnicę i Odrzykoń.

Budowa Domu Ludowego w Skrajnicy stała się możliwa po pozyskaniu przez Gminę Olsztyn działek budowlanych przy ul Szczytowej. Teren ten, posiadający na zapleczu las idealnie nadaje się pod taki cel. W ubiegłym roku dzięki współpracy z sołectwem Skrajnica teren został ogrodzony, uporządkowany i zagospodarowany pod cele rekreacyjne i integracyjne. Do działki doprowadzona została także energia elektryczna.

– Teraz czekamy tylko na rozpoczęcie budowy – mówi Mirosław Flisowski.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły