W środę sekcja zwłok kobiet, które znaleziono pod Częstochową

22.02.2022

W środę sekcja zwłok kobiet, które znaleziono pod Częstochową

W środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach odbędzie się sekcja zwłok kobiet, które w poniedziałek znaleziono zakopane w lesie w Romanowie. Śledczy czekają na identyfikację zwłok, do której będzie potrzebne będą badana DNA. Bliscy zaginionych kobiet nie byli w stanie podjąć próby identyfikacji.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, zleciła wykonanie sekcji zwłok, która odbędzie się już w środę 23 lutego w Katowicach. Rodzina nie była w stanie podjąć próby identyfikacji zwłok, dlatego tożsamość ustalą badania DNA.

52-letni Krzysztof R., który został zatrzymany w sprawie i usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa, nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Podejrzany znał kobiety, ale motyw zbrodni wciąż nie został przedstawiony przez śledczych. Między zatrzymanym a zaginioną kobietą musiało dochodzić do konfliktów, o czym świadczy zawiadomienie dotyczące się podszywania 52-latka pod nastoletnią córkę. Krzysztof R. ma również postawione zarzuty za bezprawne zamontowanie kamery w mieszkaniu kobiet.

  • TS
Najnowsze artykuły