W tym roku bez sylwestra i świątecznego koncertu

01.12.2021

W tym roku bez sylwestra i świątecznego koncertu

Częstochowa po raz drugi z rzędu nie zorganizuje koncertu sylwestrowego na Placu Biegańskiego. Nie odbędzie się również koncert świąteczny, który inaugurował uruchomienie miejskich iluminacji. Głównym powodem braku obu imprez jest pandemia koronawirusa.

Przez wiele lat częstochowianie tradycyjnie witali Nowy Rok podczas imprezy organizowanej na Placu Biegańskiego. Z reguły występowała jedna gwiazda. Koncert rozpoczynał się przed północą, później były życzenia od władz miasta i pokaz fajerwerków, a na koniec znów zabawa z gwiazdą.

Niestety z powodu pandemii w ubiegłym roku sylwester na Placu Biegańskiego się nie odbył. W tym roku miasto także nie planuje organizować imprezy, która co roku gromadziła kilka tysięcy osób. Głównym powodem takiej decyzji jest wciąż trwająca pandemia koronawirusa.

Z tych samych przyczyn nie odbędzie się również koncert, który przez kilka lat poprzedzał lub towarzyszył uruchomieniu świątecznej iluminacji w centrum Częstochowy. Na szczęście Plac Biegańskiego także podczas najbliższych świąt powinien przyciągać częstochowian, dzięki ciekawym ozdobom. W tym roku będzie to autobus z prezentami, bombka, prezent oraz balon.

  • BM
Najnowsze artykuły