Wakacyjne koncertowanie. Rusza kolejna odsłona festiwalu

25.06.2022

Wakacyjne koncertowanie. Rusza kolejna odsłona festiwalu

Przed nami kolejna edycja Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. W jego ramach Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana zorganizują cykl siedmiu koncertów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Pierwszy z siedmiu koncertów odbędzie się już w niedzielę 26 czerwca o godzinie 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Częstochowie. Wystąpią: Chór i Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. O historii świątyni opowie Juliusz Sętowski. Wstęp wolny!

Pozostałe koncerty zaplanowano:
10.07. Złoty Potok – Pałac Raczyńskich – godz. 17:00
17.07. Zamek Bobolice – godz. 19:00
24.07 Podlesice – Trafo Base Kamp – 16:00
14.08 Włodowice – Kościół św. Bartłomieja Apostoła – 17:00
21.08 Mstów – Sanktuarium Wniebowzięcia NMP – 17:00
28.08 Filharmonia Częstochowska – 19:00

Głównym organizatorem wakacyjnych koncertów jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, współorganizatorem Filharmonia Częstochowska. Festiwal jest organizowany pod dyrekcją Małgorzaty Majer i dyrekcją artystyczną Adama Klocka. Honorowy patronat sprawuje Marszałek Województwa Śląskiego. – Mam nadzieję, że nasza propozycja umili Państwu czas zwiedzania i turystycznych wędrówek oraz zachęci do muzycznej uczty, jaką będą proponowane przez nas koncerty. – zaprasza Małgorzata Majer dyrektor Festiwalu i Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Szczegóły dotyczące Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego znajdziemy na stronie www ROK-u i Filharmonii Częstochowskiej.

Udział w koncertach jest bezpłatny.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły