25.05.2018

Warzocha będzie kandydował

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kolejne kandydatury na prezydentów miast podczas jesiennych wyborów. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia – o fotel prezydencki ubiegać się będzie – już po raz trzeci zresztą – senator Artur Warzocha.

Ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, odbył też studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Został nauczycielem akademickim w Instytucie Nauk Politologicznych częstochowskiej Akademii im. Jana Długosza. Od drugiej połowy lat 90. pełnił różne funkcje w administracji publicznej. O fotel prezydencki w Częstochowie pierwszy raz ubiegał się w roku 2010. wtedy jednak odpadł w pierwszej turze. Cztery lata później – z ramienia PiS – ponownie wystartował w wyborach, ale również nie został wybrany na to stanowisko. Co prawda wszedł do drugiej tury uzyskując w niej 43,28%, ale jego kontrakandydat – Krzysztof Matyjaszczyk – odnotował znacznie lepszy wynik zdobywając 56,72% głosów. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku z ramienia PiS wystartował do Senatu uzyskując mandat senatora IX kadencji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły