Wciąż się dzieje

19.07.2017

Wciąż się dzieje

W środę, 19 lipca, o godz. 18.00, po raz kolejny będzie można wybrać się na spacer z architektami z częstochowskiego SARP-u. Tym razem spacerowicze wyruszą z pl. Biegańskiego i skierują się w III Aleję, aby przyjrzeć się jej powojennej architekturze. Mając za przewodniczkę Joannę Chrapońską, odszukają ukryte w zakamarkach podwórek ciekawe elementy małej architektury, ale i dotkną ich, aby przekonać się, jak cechy użytych materiałów wpływają na nasze postrzeganie budynków i detali.

Po spacerze, tego samego wieczoru, o godz. 20.00, będzie jeszcze okazja, aby zasiąść na widowni przed sceną między Ratuszem i Odwachem i obejrzeć “Bajkę o pozytywnym myśleniu” młodzieżowego teatru Narybek From Poland. Grupa realizuje dotykające problemów współczesności, autorskie przedstawienia. W swoim środowym spektaklu zaprosi widzów na … rodzaj sesji coachingowej.

Czwartkowy wieczór będzie należał do jazzu. 20 lipca, o godz. 19.00, na “Bieganie” rozstawi się trio Walczak/ Lamch/ Parker. Oprócz opiekuna czwartkowego, jazzowego cyklu – czyli Michała Walczaka na gitarze – zespół tworzą Frank Parker na perkusji oraz ceniony basista Marcin Lamch. Na koncertach zespół gra własne kompozycje, ale też standardy oraz utwory Johna Scofielda i Pata Metheny.

W piątek, 21 lipca, o godz. 18.00 na scenę przed OKF “Iluzja” Michał Rorat zaprosi Joannę Smajdor – finalistkę programów “The Voice of Poland” i “Mam talent”, ale i laureatkę ogólnopolskich konkursów wokalnych, jak choćby Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wokalistka pracuje obecnie nad własnym repertuarem z pogranicza jazzu, avant popu i neo soulu.

W niedzielę, 23 lipca, “Podwieczorek z klasyką” w III Alei spędzimy w towarzystwie tria “Chrustki”, czyli połączonych pasją do kameralistyki Marii Gromińskiej (flet), Maksymiliana Mirowskiego (fagot) oraz Magdaleny Mirowskiej (fortepian). Usłyszymy m.in. utwory Beethovena i Piazzoli. Początek koncertu o godz. 18.15.

Od piątku, 21 lipca, do niedzieli, 23 lipca, odbędą się też wydarzenia Weekendu Kultury Niezależnej, który przez trzy kolejne wieczory ożywi trzy podwórka kamienic w II Alei.

Impreza zacznie się w piątek o godz. 19.00 od prezentacji instalacji “Lawa lawa” Anny Wójcik przed klubokawiarnią “Pestka”. Godzinę później wystąpi tam formacja “Blokowioska”, grająca polskie i bałkańskie pieśni tradycyjne -również przy użyciu śpiewu alikwotowego – z akompaniamentem akordeonu, beat box-u, didgeridoo i mis tybetańskich. W sobotę, o godz. 20.30, w podwórku przed “Cafe Belg” zagra z kolei “Bum Bum Orkestar”, łącząca  w żywiołowy sposób wpływy muzyki bałkańskiej, klezmerskiej i polskiej. Zespół ma na koncie m.in. nagrodę w konkursie Polskiego Radia “Nowa Tradycja”. W niedzielę, o godz. 19.00, na podwórku przed “Piwiarnią” przy Alei NMP 31 wystąpi natomiast Jacek Stęszewski, prezentując dźwięki z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej.

Aktualne informacje o propozycjach projektu “Aleje – tu się dzieje!” dostępne są na stronie http://aleje.czestochowa.pl/

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły