Wernisaż Anny Szumigaj-Badziak w OPK

20.05.2022

Wernisaż Anny Szumigaj-Badziak w OPK

W sobotę 21 maja o godz. 19:00 w Ośrodku Promocji Kultury odbędzie się wernisaż Anny Szumigaj-Badziak, która pokaże grafiki i malarstwo w ramach wystawy “Struktura form”. Tematyką prac jest szeroko pojęta przestrzeń. Wstęp wolny.

Wystawę Anny Szumigaj-Badziak Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater” udostępnia  do 14 czerwca.  Galeria instytucji jest otwarta od poniedziałku do piątku, od godz. 10 do 20. Wstęp wolny.

– Wystawa składa się z czterech cykli, w których wiodącym tematem jest przestrzeń potraktowana w przeróżny sposób. Czasem mamy do czynienia z kontrastami fotografii i elementów graficznych; czasem – kontrastami płaszczyzn i linii. Płaszczyznami, na których pracuje autorka, są papier, blacha perforowana, kalka techniczna czy pleksja. Na wystawie w murach galerii Ośrodka Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego 1 zobaczymy cykle serigrafii „Układ–Przestrzeń” (2021) i „Przestrzeń 10KL-NZ” (2019/2020). Serigrafia to technika polegająca na wykonywaniu rysunku na jedwabnej gazie naciągniętej na ramkę i przeciskaniu farby przez gazę w miejscach niezakrytych rysunkiem. Zobaczymy też cykl „Interpretacje przestrzeni” (2018) – łączący prace na różnych podłożach i w różnej technice – obiekty malarskie na stalowej blasze perforowanej i grafiki na papierze. W cyklu grafik „Ruch” (2021) pojawia się też zainteresowanie człowiekiem – informują organizatorzy.  Anna Szumigaj-Badziak zajmuje się grafiką, malarstwem, grafiką projektową i fotografią. W swoich pracach zawiera rozważania na temat geometrii. Artystka studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (dzisiejszej ASP). Dyplom uzyskała na Wydziale Grafiki. Na łódzkiej ASP uzyskała potem stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych. Zawodowo związana jest z Politechniką Łódzką. Jako pracownica naukowo-dydaktyczna zajmuje się projektowaniem graficznym na kierunku Wzornictwo w Instytucie Architektury Tekstyliów na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Prace prezentowała podczas niezliczonych wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i poza nią. W 2020 roku zdobyła pierwszą nagrodę 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury, organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Wystawę Anny Szumigaj-Badziak Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater” udostępnia  do 14 czerwca.  Galeria instytucji jest otwarta od poniedziałku do piątku, od godz. 10 do 20. Wstęp wolny.

  • pn
Najnowsze artykuły