Weszli do płonącego mieszkania i uratowali 78-latkę

19.03.2020

Weszli do płonącego mieszkania i uratowali 78-latkę

Kłobuccy policjanci uratowali życie 78-latki. Sierż. sztab. Tomasz Możdżeń oraz sierż. sztab. Krzysztof Osadnik jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Mundurowi wybiegli z radiowozu i ruszyli na klatkę schodową do jednego z płonących mieszkań. Wyprowadzili z niego starszą kobietę i zaalarmowali pozostałych mieszkańców, aby niezwłocznie opuścili swoje mieszkania i wyszli na zewnątrz budynku.

Do groźnego zdarzenia doszło w środę (18.03.) przed godziną 11.00. – Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania w jednym z kłobuckich bloków. We wskazane miejsce natychmiast skierował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pełnili służbę w pobliżu – mówi mł. asp. Joanna Wiącek – Głowacz. Mundurowi po dotarciu na miejsce zauważyli, że z okien mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze budynku, wydobywa się nie tylko dym, ale również płomienie. Stróże prawa natychmiast ruszyli z pomocą – wiedzieli, że w środku przebywa 78-latka. Na szczęście udało im się uratować kobietę. Po wyprowadzeniu jej z mieszkania, policjanci zaalarmowali o pożarze także pozostałych mieszkańców klatki schodowej i pomogli im w ewakuacji.

Na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął on pozostałe mieszkania. Następnie strażacy oddymili pomieszczenia i wynieśli z mieszkania w bezpieczne miejsce, znajdującą się w nim butlę z gazem. Ratownicy medyczni udzieli pomocy i przebadali 78-latkę. Nie wymagała ona hospitalizacji. Jak się okazało, kobieta zasnęła, pozostawiając na gazie gotujący się posiłek. Na szczęście podczas pożaru mieszkania nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły