17.02.2018

Wiadomo, kto uporządkuje teren wokół zalewu

Burmistrz Blachowni podpisała umowę z częstochowską firmą, która zajmie się uporządkowaniem i zagospodarowaniem terenów przyległych do zalewu. To jeden z elementów kluczowego zadania rekultywacji zbiornika.

Zakres prac, których koszt wynosi 4,3 mln zł, przewidywanych do realizacji w większości w bieżącym roku, obejmie: modernizację parkingu przy ul. Wczasowej, budowę 5km ścieżki pieszo-rowerowej dookoła zbiornika, budowę mostków wzdłuż jeziora, budowę wieży widokowej, montaż urządzeń parkowych: ławek, koszy, lamp solarnych, montaż dysz wodnych – fontann wraz z przyłączami elektrycznymi, budowę i montaż pomostów stałych i pływających, remont i znaczne powiększenie kąpieliska i plaży oraz remont stanicy wodnej.

Realizacja inwestycji związanej z rekultywacją śródmiejskiego zbiornika w Blachowni wraz z zagospodarowaniem otoczenia jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu – w sumie gmina otrzyma na ten cel 12,1 mln zł. Pieniądze w 85 procentach pokryją koszty prac. Całość pochłonie natomiast ponad 14 mln złotych.

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły