Wiceprezydent odwołany ze stanowiska

14.09.2018

Wiceprezydent odwołany ze stanowiska

Prezydent miasta odwołał ze stanowiska swojego zastępcę Mirosława S., po tym, jak został zatrzymany przez policję. Zarejestrowany na wiceprezydenta samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

– W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta, Mirosława S., Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu jego upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska. Jego obowiązki zostały przekazane innym osobom – informuje magistrat.

Chodzi o środowe zdarzenie, do którego doszło w podczęstochowskiej miejscowości Nierada. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zatrzymał się przed znakiem stop i przepuścił grupę rowerzystów. Po chwili ruszył i potrącił jadące na końcu dziecko. 10-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go w czwartek rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Wiceprezydent dotychczas nie usłyszał zarzutów – zostanie przesłuchany w piątek. Na razie nie wiadomo też, czy zdarzenie będzie zakwalifikowane jako wykroczenie, czy przestępstwo. Kluczowa będzie tu ocena charakteru obrażeń rowerzysty.

Urząd Miasta na bieżąco współpracuje ze służbami prowadzącymi czynności w sprawie wspomnianego zdarzenia drogowego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły