14.09.2018

Wiceprezydent odwołany ze stanowiska

Prezydent miasta odwołał ze stanowiska swojego zastępcę Mirosława S., po tym, jak został zatrzymany przez policję. Zarejestrowany na wiceprezydenta samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

– W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta, Mirosława S., Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu jego upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska. Jego obowiązki zostały przekazane innym osobom – informuje magistrat.

Chodzi o środowe zdarzenie, do którego doszło w podczęstochowskiej miejscowości Nierada. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zatrzymał się przed znakiem stop i przepuścił grupę rowerzystów. Po chwili ruszył i potrącił jadące na końcu dziecko. 10-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go w czwartek rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Wiceprezydent dotychczas nie usłyszał zarzutów – zostanie przesłuchany w piątek. Na razie nie wiadomo też, czy zdarzenie będzie zakwalifikowane jako wykroczenie, czy przestępstwo. Kluczowa będzie tu ocena charakteru obrażeń rowerzysty.

Urząd Miasta na bieżąco współpracuje ze służbami prowadzącymi czynności w sprawie wspomnianego zdarzenia drogowego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły